Wszystkie artykuły

CZY ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ SĄ BEZPIECZNE I CO ZROBIĆ, ABY TAKIE BYŁY?

Sprawdzone źródła
Publikacja: 30.12.2022 r.
CZY ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ SĄ BEZPIECZNE I CO ZROBIĆ, ABY TAKIE BYŁY?
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. SPECJALISTA TO PODSTAWA
  3. NOWOCZESNE WYPOSAŻENIE
  4. PEŁEN WYWIAD
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Nie chodzi w niej tylko o powiększanie ust. Nowoczesna medycyna estetyczna to dużo więcej niż tylko lepszy wygląd. Ta dziedzina dba o całościową kondycję i dobre samopoczucie pacjenta, traktuje go holistycznie. Dlatego idąc na zabieg wyszczuplający dostaniemy instrukcje dotyczące właściwej diety i aktywności fizycznej a po terapii poprawiającej jędrność skóry zostaniemy poinformowani o tym jak prawidłowo ją pielęgnować. Wszystko jest ze sobą połączone. Takie podejście to nowy kierunek medycyny estetycznej i regeneracyjnej – bazując na badaniach i wynikach testów specjaliści z tej dziedziny zaczynają łączyć różne rodzaje terapii i metody. Dotyczy to również samych urządzeń medycyny estetycznej, które wykorzystują coraz częściej zjawisko synergii i oferują kilka technologii w jednym zabiegu.

SPECJALISTA TO PODSTAWA

Podstawowa rzecz dotycząca bezpieczeństwa – jeśli zabiegi medycyny estetycznej naruszają ciągłość naskórkową (wszelkie wkłucia, nakłucia, cięcia) absolutnie muszą odbywać się pod kontrolą lekarza. To nie podlega żadnej dyskusji. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre preparaty (na przykład botoks) są sprzedawane wyłączenie osobom z uprawnieniami – nie jest to marketingowy wymysł, ale wymóg bezpieczeństwa.

Nie wystarczy więc doświadczony kosmetolog czy pielęgniarka – lekarz musi zawsze być w pobliżu, aby móc właściwie zareagować w razie jakichkolwiek komplikacji. Wprawdzie nowoczesna medycyna estetyczna stara się koncentrować na terapiach jak najmniej inwazyjnych, warto jednak mieć pewność, że „w razie czego” lekarz natychmiast do nas przyjdzie. Powikłania mogą zdarzyć się zawsze! Specjalizacja i doświadczenie dotyczą także reszty personelu kliniki, na przykład idealnie jest, jeśli osoby zajmujące się ustawianiem parametrów laserów i innych zaawansowanych technologicznie urządzeń medycyny estetycznej, mają też dużą wiedzę na temat budowy i działania skóry.

Pomimo tego, że duża część najbardziej innowacyjnych sprzętów jest sterowana komputerowo – możliwość wyjaśnienia każdej wątpliwości dotyczącej zarówno samego zabiegu jak i tego jak będziemy na niego reagować u kompetentnej osoby – da nam poczucie spokoju i zminimalizuje stres. Profesjonalizm, doświadczenie i życzliwa opieka – to wartości, które powinny być flagowymi w każdej klinice i gabinecie.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

NOWOCZESNE WYPOSAŻENIE

Medycyna estetyczna kocha nowe technologie. To zrozumiałe – ponieważ pozwalają one na osiąganie niesamowitych efektów poprawy wyglądu i kondycji w wyjątkowo krótkim czasie i całkowicie bezpiecznie. Co więcej dzięki nim, gabinety nie muszą dziś być wyposażone w wiele sprzętów – te nowoczesne urządzenia są często tak wielofunkcyjne, że potrafią oferować zabiegi z najróżniejszych dziedzin.

Przykładem mogą być zaawansowane LESERY FOTONA pracujące zarówno w trybie ablacyjnym jak i nieablacyjnym oraz korzystające z technologii pico, nano i milisekundowej. Pozwala to na wykonywanie zabiegów począwszy od delikatnego odświeżania i wygładzania skóry, po redukcję przebarwień i blizn, zmarszczek, epilację a także usuwanie tatuaży czy też laserowe usuwanie naczynek na twarzy, nogach oraz usuwanie pajączków. Nie jest więc istotna ilość sprzętu, ale jego jakość. Warto na to zwrócić uwagę podczas umawiania się na wizytę. Nowoczesny sprzęt do zabiegów medycyny estetycznej pozwala zlikwidować tkankę tłuszczową, ujędrnić skórę a nawet zbudować i wzmocnić mięśnie. Co raz większą popularnością cieszą się także zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, dzięki którym pacjenci mogą znowu czuć się atrakcyjnie i komfortowo. I co najważniejsze te procedury są właściwie nieinwazyjne i tuż po terapii wracamy do normalnego życia. Bez bólu, dyskomfortu i stresu.

PEŁEN WYWIAD

Niezwykle ważną sprawą jest konsultacja medyczna przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu z zakresu medycyny estetycznej. I tu znowu pojawia się hasło: lekarz. To właśnie on powinien precyzyjnie wypytać pacjenta o stan zdrowia, zlecić badania, jeśli uzna to za konieczne oraz dokładnie wyjaśnić na czym polegają procedury i jakich efektów i reakcji pacjent może się spodziewać. Każdy, nawet pozornie drobny zabieg jest ingerencją w nasz organizm i trzeba podejść do niego całkowicie poważnie.

Podsumowanie

Efekty są spektakularne i dużo trwalsze. Warto więc wybierać te kliniki i gabinety, które już podążają za tym trendem.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE