Wszystkie artykuły

JAK POZBYĆ SIĘ SZPECĄCYCH BLIZN I PRZEBARWIEŃ ?

Sprawdzone źródła
Publikacja: 30.12.2022 r.
JAK POZBYĆ SIĘ SZPECĄCYCH BLIZN I PRZEBARWIEŃ ?
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. LASEROWE USUWANIE BLIZN I PRZEBARWIEŃ
  3. JAK WYGLĄDA LASEROWE NIWELOWANIE BLIZN NA SKÓRZE?
  4. PRZEBARWIENIOM MÓWI: STOP!
  5. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Okres zmagań z trądzikiem to mroczny czas w życiu wielu osób. Tym bardziej frustrujące jest, kiedy ta choroba pozostawia po sobie ślady, których pozbyć się jeszcze trudniej niż pryszczy. I niestety, pomimo że blizny potrądzikowe są jednymi z najczęstszych problemów skóry – mogą wyglądać i reagować na leczenie inaczej u każdej osoby. Blizna powstaje w wyniku uszkodzenia skóry właściwej i zastąpienia jej tkanką łączną włóknistą. Niezwykle często przeszkadzają nam także przebarwienia, które tworzą się w wyniku zaburzeń wytwarzania barwnika oraz nierównomiernego odkładania się go w skórze. Przebarwienia to również bardzo często efekt przebytego trądziku – ta choroba potrafi naprawdę utrudniać nam życie nawet kiedy dawno skończyliśmy „naście” lat. Rozległe, ale płytkie, ostre i głębokie, czerwone i z przebarwieniami – wachlarz blizn jest duży a ich leczenie dość skomplikowane.

LASEROWE USUWANIE BLIZN I PRZEBARWIEŃ

Jedną z najbardziej uznanych (i najskuteczniejszych) metod jest laserowe usuwanie blizn i przebarwień. Nie dość, że laser daje spektakularne efekty to rozwój technologii i innowacyjne rozwiązania stosowane w tych urządzeniach sprawiają, że te trudne zabiegi są niemal bezbolesne a pacjent dochodzi do siebie bardzo szybko. Zgodnie z najnowszymi badaniami najlepsze efekty przynosi synergia terapii laserowej i peelingów chemicznych. Trwa to zazwyczaj od kilku miesięcy nawet do kilku lat, ale rezultaty takiego programu terapeutycznego to nie tylko redukcja lub wręcz usunięcie blizn ale także wyrównanie kolorytu cery, wygładzenie zmarszczek (bo laser to niesamowite urządzenie do usuwania zmarszczek i bruzd) oraz ujędrnienie i wzmocnienie.

Skóra nie tylko jest więc gładka, ale również odmłodzona i odświeżona. Warto podkreślić, że laser działa na wszystkie rodzaje blizn – także pooperacyjne czy rozstępy – jednak zabiegi są najskuteczniejsze, kiedy blizna jest stosunkowo świeża. Wówczas dobroczynne zmiany zachodzą naprawdę szybko. To wszystko bez bólu i siedzenia tygodniami w domu w oczekiwaniu na wygojenie. Dodajmy, że profesjonalne urządzenia do redukcji blizn są wyposażone także w technologie przyspieszające regenerację tkanek – więc pacjent widzi efekty już po pierwszych zabiegach. A to wpływa na niego bardzo pozytywnie i motywuje do dalszych działań.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

JAK WYGLĄDA LASEROWE NIWELOWANIE BLIZN NA SKÓRZE?

We współczesnej medycynie estetycznej laseroterapia to podstawa a laser erbowo-yagowy uważany jest za Złoty Standard w dermatologii w kontekście usuwania niedoskonałości z naskórka. Laser ergowo-yagowy cechuje się bardzo dużą precyzją ablacji, a jednocześnie jest wyjątkowo delikatny. Nowoczesne urządzenia laserowe służące do eliminowania blizn mają też opcję regulacji intensywności przeprowadzanej ablacji oraz używania jest w wersji pełnej plamki lub frakcji. Takim laserem jest innowacyjny SYSTEM LASEROWY FOTONA. Długość wiązki laserowej jest tu optymalna dla maksymalnej absorpcji wody z tkanek.

Energia wiązki powoduje praktycznie natychmiastowe odparowanie wody i osuszenie tkanek, co jest celem zabiegu. FOTONA cechuje się ogromną precyzją, marginesy odchyleń mierzone są tu z dokładnością do kilku mikrometrów. Co więcej dzięki swojemu specyficznemu mechanizmowi działania, nie dochodzi tu do termicznego uszkodzenia tkanek – tak jak ma to miejsce przy popularnym laserze frakcyjnym CO2. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do powstania tysięcy mikrouszkodzeń. W efekcie następuje aktywacja pracy fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych oraz przebudowy istniejących już struktur kolagenowych. Zwiększa się napięcie i jędrność skóry. Stymulacja powoduje też powstawanie nowych komórek skóry, które zastępują stare, uszkodzone. Wytwarzana jest nowa, zdrowa tkanka.

Zabieg nie boli, ale osoby wyjątkowo wrażliwe mogą przed terapią zostać znieczulone specjalnym kremem. Przez kilka dni po zabiegu laserem erbowo-yagowym, skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta, towarzyszy temu uczucie pieczenia – trochę jak po spaleniu słońcem. Da się wytrzymać zważywszy na efekty, które częściowo pojawią się tuż po wygojeniu!


PRZEBARWIENIOM MÓWI: STOP!

Plamy i przebarwienia na twarzy to zaraz po bliznach jeden z częstszych problemów z jakimi borykają się pacjenci. Istnieje wiele różnych przyczyn powstawania przebarwień (przebyty trądzik, problemy hormonalne, działanie słońca) łączy je jednak odporność na zabiegi medycyny estetycznej i tendencja do powrotów. Tutaj także synergiczna, kompleksowa terapia przynosi najlepsze efekty warto więc ustalić z lekarzem program, który połączy laser z innymi procedurami dermatologicznymi, na przykład peelingami chemicznymi, ale także odpowiednią pielęgnacją domową.

Picosekundowy system laserowy FOTONA STARWALKER posiada aż 4 długości fali laserowej i jest technologią zapewniającą perfekcyjną jednolitość wiązki laserowej. Dziś StarWalker trzeciej generacji to najbardziej zaawansowany system laserowy na świecie. Radzi sobie ze wszelkiego rodzaju przebarwieniami: odbarwieniami, melasmą, plamami soczewicowatymi oraz objawami fotostarzenia się skóry. Poza tym jest w stanie usunąć kolorowy tatuaż lub makijaż permanentny. FOTONA STARWALKER emituje wysoką moc w bardzo krótkim impulsie (mierzonym w pico, nano, mili oraz mikrosekundach). To niezwykłe urządzenie rozbija precyzyjnie wyselekcjonowane komórki barwnikowe na tak małe cząsteczki, że organizm, poprzez układ limfatyczny i białe krwinki usuwa je szybko i w sposób całkowicie naturalny.

Podsumowanie

DZIAŁANIE LASEREM NA NIEDOSKONAŁOŚCI SKÓRY to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia i poprawiania wyglądu skóry. Bezpieczna i efektowna. Zamiast tracić kolejne lata życia na zamartwianie bliznami czy przebarwieniami weźmy sprawy w swoje ręce i po prostu się z nimi pożegnajmy. W XXI wieku skóra może odzyskać gładki wygląd i znowu być piękna i jednolita – bezboleśnie i bezpiecznie.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE