Wszystkie artykuły

LASER DIODOWY – ŚWIETLANA PRZYSZŁOŚĆ EPILACJI

Sprawdzone źródła
Publikacja: 30.12.2022 r.
LASER DIODOWY – ŚWIETLANA PRZYSZŁOŚĆ EPILACJI
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. EPILACJA - CZYLI CO?
  3. POZNAJ LASER DIODOWY
  4. ODKRYJ TECHNOLOGIĘ NOWEJ GENERACJI
  5. DEPILACJA LASEROWA – DOBRY WYBÓR
  6. BĘDZIE GŁADKO Z LASEREM DIODOWYM
  7. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Zacznijmy od początku, czyli nazwy. Chociaż potocznie mówimy o laserowej depilacji, poprawna nazwa to epilacja. Na czym polega różnica? W odróżnieniu od depilacji – epilacja usuwa nie tylko włos i cebulkę ale także niszczy cały mieszek włosowy. W tym miejscu włos nie odrośnie już nigdy i to właśnie jest przewaga lasera nad innym metodami usuwania owłosienia!

EPILACJA - CZYLI CO?

W tym momencie bardzo skutecznym (likwiduje ponad 90% owłosienia) i trwałym sposobem pozbywania się niechcianych włosów jest epilacja laserem diodowym. Jeśli nie przepadasz za chłodnymi miesiącami w roku, pomyśl, że mają jednak pewną zaletę – to idealny moment na rozpoczęcie terapii laserowej. Opalanie się, korzystanie z solarium, a nawet stosowanie samoopalacza przed, w trakcie i tuż po zabiegach z użyciem lasera jest absolutnie niewskazane. Melanina czyli barwnik naszej skóry i włosów pochłania wiązkę lasera. Jeżeli więc się opalimy (czy choćby przyciemnimy skórę kosmetykiem samoopalającym) część światła zamiast przez włos, zostanie pochłonięta przez melaninę naskórka. Efekty to nieestetyczne przebarwienia, poparzenia a nawet blizny. Ponieważ, skuteczna epilacja to zabiegi w serii – ostatnia część kuracji prawdopodobnie przypadnie na słoneczne miesiące. Wówczas chowamy się przez promieniowaniem i chronimy skórę poddawaną zabiegom, używając kremu z wysokim filtrem SPF 50. Możemy za to wyrzucić z łazienki maszynki do golenia – nie będą nam już potrzebne. I jeszcze jedno: nigdy więcej wrastających włosków i stanów zapalnych po goleniu.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

POZNAJ LASER DIODOWY

Każdy LASER DIODOWY działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Oznacza to, że wiązka światła lasera o określonej długości fali jest pochłaniania przez wybrane fotoakceptory (chromofory) znajdujące się w organizmie człowieka. Chromofory skóry to: woda, hemoglobina i melanina. Laser diodowy emituje falę światła o długości 808 nm, która pochłaniana jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Efekt? Struktura mieszka włosowego (i znajdującej się w nim cebulki włosa) ulega degradacji. A brak mieszków to nic innego jak brak włosów. W tym miejscu nie odrosną już nigdy.

ODKRYJ TECHNOLOGIĘ NOWEJ GENERACJI

LINSCAN TO LASER DIODOWY DO EPILACJI. Jest to laser na oferujący szybkie zabiegi usuwania owłosienia z wysoką fluencją, czyli ilością energii dostarczonej do tkanki, do 100 J/cm2 przy bardzo krótkich impulsach (na przykład: 40 J/cm2 przy 20 ms). LINSCAN skanuje liniowo – wiązka tego lasera penetruje obszar zabiegowy równomiernie wysyłając energię do tkanki. Laser wychwytuje mieszki włosowe na różnych głębokościach skóry i działa bardzo szybko, na przykład łydki to zaledwie 10 minut a plecy ok. 20 minut.

To możliwe, ponieważ nawet duży obszar zabiegowy wymaga zaledwie kilku dotknięć głowicy. Liniowe skanowanie to także zmniejszenie do minimum ryzyka powstania niechcianych skutków ubocznych.

Urządzenia, w których wiązka światła jest w ruchu podczas aplikacji, stanowią rewolucyjne podejście do laserowego usuwania włosów. Zaletą tej metody jest bezbolesność zabiegów a jednocześnie wysoka skuteczność

LASER LINSCAN emituje wiązkę o dopasowanej do pacjenta fluencji, natomiast operator w odpowiednim tempie przesuwa głowicę w celu uniknięcia przegrzania tkanek. Porównując LINSCAN z innymi laserami diodowymi doceniamy także jego zaawansowany i zintegrowany system chłodzenia w kontakcie z skórą. Chłodzące szkiełko szafirowe może zostać schłodzone do temperatury 0°C. Zabieg usuwania włosów jest dzięki temu bezbolesny i bezpieczny.

DEPILACJA LASEROWA – DOBRY WYBÓR

Warto wiedzieć kilka rzeczy o fazach wzrostu włosów zanim zdecydujemy się na ich usunięcie. Dlaczego? Bo znając fizjologię mamy szansę pozbyć się ich szybciej i skuteczniej. Mieszek włosa jest strukturą żywą, natomiast sam trzon włosa jest martwy. Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: anagenu, czyli okresu intensywnego wzrostu, katagenu czyli czasu kiedy włos przechodzi w stan spoczynku oraz ostatniej fazy, czyli: telogenu – kiedy włos przygotowany jest do wypadnięcia.

Trwałe zniszczenie wiązką promieniowania laserowego mieszka włosowego i znajdującej się w nim cebulki jest możliwe tylko w anagenie. Mniej więcej w okresie od trzeciego do czternastego dnia po zabiegu epilacji, mieszek włosowy obumiera, w konsekwencji czego włos wypada. Po pierwszym zabiegu zazwyczaj redukujemy ilość owłosienia o ok. 15-20% a włosy, które odrastają są dużo delikatniejsze. Zaletą LASERA LINSCAN jest jego wysoka moc, wydajność oraz całkowity brak dolegliwości bólowych. To ostatnie sprawia, że urządzenie może być z powodzeniem stosowane do usuwania włosów nawet z bardzo delikatnych okolic, takich jak uszy, twarz czy miejsca intymne.

Operator ma tu za zadanie określenie aspektów klinicznych (fototyp skóry, kolor i grubość włosów), natomiast dobór parametrów technicznych (fluencja oraz czas trwania impulsu) jest realizowany automatycznie przez wbudowane oprogramowanie, nie wykluczając zmiany parametrów przez operatora. I na koniec warto podkreślić – LASER DIODOWY LINSCAN TO URZĄDZENIE PRAKTYCZNE I KOMPAKTOWE. Zmieści się nawet w niewielkim gabinecie. Laser diodowy to skuteczne efekty ale i pewność całkowitego bezpieczeństwa w trakcie i po zabiegu. W końcu nasz komfort i zdrowie to rzeczy absolutnie bezcenne!

BĘDZIE GŁADKO Z LASEREM DIODOWYM

Około 2 tygodnie przed epilacją laserem diodowym unikamy słońca, kuracji kwasami i retinolem. Nie idziemy też na zabieg prosto z intensywnych ćwiczeń (bo wtedy zwiększa się ryzyko przegrzania naskórka). Przed zabiegiem włosy powinny być ogolone. Depilacja laserowa to zabieg polegający na skierowaniu wiązki lasera na skórę w celu zniszczenia mieszka włosowego a co za tym idzie zlikwidowanie włosa. Kiedy laser uderza w melaninę w mieszkach włosowych, wywołuje reakcję, która ostatecznie prowadzi do zniszczenia mieszka włosowego. Z biegiem czasu i po kilku zabiegach – które zawsze powinny być indywidualnie dopasowane podczas konsultacji – włosy odrastają coraz rzadziej i są delikatniejsze, aż w końcu całkowicie przestaną rosnąć.

Po zakończeniu całej terapii laserowej skuteczność jest bardzo wysoka. Pozostają tylko pojedyncze i bardzo delikatne włoski. Przeciętnie, seria zabiegów laserowego usuwania owłosienia, potrzebna do uzyskania pożądanego efektu, powinna składać się z 4 do 8 wizyt. Jednak liczba ta zależna jest od czynników takich jak: płeć, wiek, gospodarka hormonalna, fazy rozwoju włosów, fototypu skóry oraz ilości melaniny w mieszku włosowym. Zabiegi powtarza się w odstępach 4-6 tygodniowych. Systematyczne kontynuowanie terapii (i przestrzeganie ustalonych terminów wizyt) jest warunkiem koniecznym, aby uzyskać i utrzymać efekty.


Podsumowanie

Zazwyczaj wybierając metodę depilacji skupiamy się włącznie na tym, żeby była skuteczna i bezbolesna. Ale technologie laserowe to nie zabawa – nieumiejętnie stosowane mogą bardzo zaszkodzić. Równie ważny jak urządzenie jest profesjonalizm osoby, która go obsługuje. Powinna być gruntownie przeszkolona, doświadczona i musi znać dokładnie zarówno technologię maszyny jak i fizjologię człowieka – słowem: musi to być specjalista! Laser diodowy LINSCAN posiada inteligentne oprogramowanie i Intuicyjny panel dotykowy – mamy tu bardzo prostą i przejrzystą obsługę pulpitu.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE