Wszystkie artykuły

URZĄDZENIA DO GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ – ROZWIĄZANIA NA INTYMNE PROBLEMY

Sprawdzone źródła
Publikacja: 30.12.2022 r.
URZĄDZENIA DO GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ –  ROZWIĄZANIA NA INTYMNE PROBLEMY
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. ZDROWE PIĘKNO
  3. RADIOFREKWENCJA
  4. ENERGIA ELEKTROMAGNETYCZNA
  5. LASER
  6. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Ginekologia odnotowała rosnące zapotrzebowanie pacjentów, ale także lekarzy na nowe, niechirurgiczne podejście do tego tematu, obejmujące także estetyczne walory. Mocny trend na nieinwazyjne zabiegi ginekologii estetycznej zaczął się już kilka lat temu, w 2018 roku The Hollywood Reporter opublikował artykuł o tym, że wśród gwiazd wybuchła wręcz moda na odmładzanie pochwy.

ZDROWE PIĘKNO

Ginekologia kosmetyczna według American Society of Cosmetic Physicians ma na celu poprawę wyglądu fizycznego lub funkcji pochwy i warg sromowych, może poprawić przyjemność z aktywności seksualnej, a także odmłodzić narządy płciowe, aby ciało wyglądało młodziej. Strefy intymne podlegają takim samym procesom starzenia się jak reszta ciała, ponadto dotyczą ich zmiany spowodowane porodami czy wahaniami wagi. Wszystko to może mieć negatywny wpływ na intymność seksualną, powodować dolegliwości bólowe, częste infekcje czy problemy z nietrzymaniem moczu.

Dzięki zabiegom wykorzystującym przełomowe technologie i zaawansowane rozwiązania czyli profesjonalnym sprzętom do medycyny estetycznej (w tym laserom) można poradzić sobie z intymnymi problemami szybko i definitywnie. Z zachowaniem pełnego komfortu i dyskrecji. Radiofrekwencja, ultradźwięki, impulsy elektromagnetyczne i lasery to przebadane i skuteczne technologie w ginekologii estetycznej.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

RADIOFREKWENCJA

FIRMA BTL wprowadziła na rynek zabieg ULTRA FEMME 360™. To szybka procedura nieinwazyjnego leczenia miejsc intymnych za pomocą radiofrekwencji połączonej z ultradźwiękami, które umożliwiają energii dotarcie do głębszych tkanek. Radiofrekwencja (RF) podnosząc temperaturę leczonej tkanki do 40-45 stopni Celsjusza, wywołuje natychmiastowe kurczenie się zwiotczałych i poluzowanych włókien kolagenowych, z których zbudowane są ściany pochwy.

To ważne, ponieważ prawidłowo skręcone i dobrej jakości włókna kolagenowe (sprężyste) zapewniają pochwie dużą rozciągliwość, ale i kurczliwość. 8-minutowy lifting pochwy poprawia zdrowie i zwiększa satysfakcję seksualną kobiet – bez bólu i rekonwalescencji. Zabieg ujędrnia także zewnętrzne narządy płciowe kobiet ( zwiększa się nawilżenie miejsc intymnych i zmniejsza ryzyko infekcji), niweluje problem wiotczenia pochwy oraz związanego z tym wysiłkowego nietrzymania moczu i spadku zadowolenia z życia seksualnego.

ENERGIA ELEKTROMAGNETYCZNA

Urządzenie BTL EMSELLA to rozwiązanie do leczenia inkontynencji, czyli nietrzymania moczu. BTL EMSELLA wykorzystuje technologię HIFEM (High-Intensity Focused Electromagnetic Technology) w celu pobudzenia mięśni dna miednicy i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej. Działanie tego urządzenia opiera się na skoncentrowanej energii elektromagnetycznej, głębokiej penetracji i stymulacji całego obszaru dna miednicy.

Wysoka intensywność tego pola pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy. Zabieg jest prosty i bezbolesny dla pacjentki. Wystarczy usiąść na specjalnie skonstruowanym do tego zabiegu fotelu, który połączony jest z aparatem. Wystarczy 6- 30 minutowych sesji systemem BTL EMSELLA, aby zapomnieć o uciążliwym problemie. Podczas zabiegu odczuwalne jest przyjemne mrowienie i skurcze mięśni dna miednicy, które są niezwykle ważne w leczeniu tego typu zaburzeń zdrowotnych. Jest to zaawansowany kontrolowalny system do leczenia nietrzymania moczu.

LASER

Nowa procedura zabiegowa FOTONA INTIMA oddziałuje na błonę śluzową przedsionka pochwy, ujście pęcherza moczowego oraz obszar wzdłuż przedniej ścianki pochwy. Polega na fototermicznym, nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu ujścia pochwy. Pobudzona zostaje produkcja kolagenu w błonie śluzowej oraz w powięzi wewnątrzmacicznej.

W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek poddanych zabiegowi, zmniejszenia kąta nachylenia i przywrócenia normalnej funkcjonalności pochwy. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg, a pacjentka może wrócić do codziennego życia bezpośrednio po nim (nie wolno jej jednak uprawiać seksu przez miesiąc od wykonania zabiegu). Efekt utrzymuje się dłużej u młodych kobiet, ale ryzyko ponownego nadmiernego rozciągnięcia tkanek wraca przy kolejnym porodzie (warto temu zapobiegać regularnie trenując mięśnie Kegla).

Podsumowanie

Z roku na rok ta dziedzina coraz bardziej się rozwija a zaawansowane technologicznie urządzenia pozwalają niemal natychmiast po terapii wrócić do normalnego życia. Komfort i skuteczność – tego oczekują dzisiejsze świadome pacjentki.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE