Wszystkie artykuły

NAJPOPULARNIEJSZE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Sprawdzone źródła
Publikacja: 29.12.2022 r.
NAJPOPULARNIEJSZE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ
Przejdź do wątku
  1. Wstęp
  2. USUWANIE PRZEBARWIEŃ
  3. UJĘDRNIANIE SKÓRY
  4. LASEROWE PODNOSZENIE POWIEK
  5. DEPILACJA LASEROWA
  6. USUWANIE ROZSTĘPÓW
  7. MEDYCYNA ESTETYCZNA KIEDYŚ I DZIŚ
  8. Podsumowanie
Udostępnij artykuł

Czas nie działa na naszą korzyść…, ale na szczęście da się go nie tylko zatrzymać, ale nawet cofnąć. Na ratunek nie tylko naszej twarzy, ale i całemu ciału przychodzi medycyna estetyczna. Przez ostatnie dziesięć lat w medycynie estetycznej wiele się zmieniło, nie tylko pod względem urządzeń, stosowanych substancji, technik działania, ale także postrzegania jej jako skutecznego narzędzia walki ze starzeniem się skóry i całego organizmu.

USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia na twarzy to nie rzadko wstydliwy problem, który nie zawsze można przykryć makijażem. Plamy pojawiają się najczęściej po ekspozycji na słońce, po trądziku, w wyniku zmian hormonalnych (na przykład podczas ciąży), a także kiedy mamy cerę trądzikową, wrażliwą, lub naczyniową. Zaburzenia pigmentacji na naszej skórze związane są z nieprawidłowym funkcjonowaniem melaniny. Z rozwiązaniem problemu przychodzi czteroetapowy zabieg laserowy FOTONY, którego celem jest zniwelowanie melasmy. 

FOTONA STARWALKER dzięki zabiegowi MELASMA 4D na który składa się kilka rodzajów energii laserowej w ciągu zaledwie 15-20 minut jest w stanie poradzić sobie z naszymi przebarwieniami, a my znów możemy cieszyć się jednolitą skórą. Jak wygląda procedura? W pierwszej kolejności za pomocą energii lasera zostają zniszczone melanosomy, a barwnik rozkładany zostaje na mniejsze cząsteczki, które są usuwane z organizmu przez układ odpornościowy.

Dzięki temu długotrwale uspokajamy produkcję melaniny, która nie powoduje nowych przebarwień. Następnie poprzez zmniejszenie produkcji cytokin prozapalnych zmniejsza się produkcję czynnika wzrostu VEGF, który odpowiada za rozszerzanie naczyń krwionośnych i prowadzi do rumienia zapalnego. Ostatni krok to działanie odmładzające poprzez pobudzanie fibroblastów do regeneracji kolagenu i elastyny – w ten sposób poprawia się jędrność i elastyczność skóry, Pełna terapia składa się z 4-8 zabiegów, w odstępie dwutygodniowym, ale pacjenci o ciemnej karnacji, widzą zadowalające wyniki już po 3 zabiegach. Dla podtrzymania efektu, zaleca się wykonywanie jednego zabiegu przypominającego raz w roku.

Kontakt

Potrzebujesz urządzenia do epilacji w swojej klinice?

UJĘDRNIANIE SKÓRY

Proces starzenia się skóry zaczyna się wcześnie, bo już około dwudziestego piątego roku życia. Wraz z wiekiem skóra traci jędrność, elastyczność, zmienia się owal twarzy, a kąciki ust zaczynają opadać. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Optymalnym rozwiązaniem jest wczesne podjęcie działań, dzięki którym działamy nie tylko naprawczo, ale i profilaktycznie. EXILIS TO JEDNO Z URZĄDZEŃ NA RYNKU, które, dzięki synergicznemu połączeniu dwóch energii, poradzi sobie z brakiem jędrności naszej skóry. Jego wszechstronność dzięki dwóm głowicom umożliwia leczenie więcej niż 20 obszarów − od stóp do głów. Urządzenie posiada aplikator, który jednocześnie wykorzystuje monopolarną radiofrekwencję i ultradźwięki. To zabieg dla każdego, kto pragnie utrzymać skórę w dobrej kondycji lub wyraźnie poprawić jej stan. Lifting twarzy wykonany urządzeniem EXILIS przywróci napięcie i elastyczność skórze, a także wygładzi zmarszczki nawet w trudno dostępnych obszarach, takich jak okolica oczu.

Oczywiście ujędrnianie skóry nie ogranicza się jedynie do skóry twarzy! URZĄDZENIE EMTONE umożliwia nam jednoczesne wysmuklenie, ujędrnienie i wymodelowanie sylwetki, a także redukcję cellulitu a to wszystko dzięki połączeniu fali akustycznej i fali radiowej w jednym aplikatorze. Dzięki zastosowanej technologii urządzenie EMTONE w trakcie głównego zabiegu wykonuje masaż, który poprawia ukrwienie skóry, redukuje cellulit i mobilizuje skórę do tworzenia nowego kolagenu i elastyny, czyli włókien odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry.

Dzięki zaawansowanej technologii ujędrnianie pośladów, czy wzmocnienie mięśni brzucha nie musi oznaczać setek godzin spędzonych na siłowni. URZĄDZENIE BTL EMBODY poprzez zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej intensywności wywołuje skurcze mięśni wykonując cały trening za nas! Efekt? Nasze mięsnie wykonują w trakcie jednej sesji około 20 tysięcy skurczy (czyli około 20 tysięcy brzuszków lub przysiadów), podczas gdy my leżymy w wygodnej pozycji i nie produkujemy nawet jednej kropli potu! URZĄDZENIE BTL EMBODY wywołuje supramaksymalne skurcze, czyli takie które mają większą moc i częstotliwość niż te podczas zwykłego treningu, a tkanka mięśniowa poprzez przygotowanie do tak ekstremalnego wysiłku wytwarza nowe włókna mięśniowe i zwiększa ich objętość, powodując tym samym, że są one bardziej widoczne.

Gubienie centymetrów i budowanie mięśni nigdy nie było tak proste!

Jeśli oprócz brzucha i pośladków chcemy wymodelować również ramiona, łydki, lub uda, warto wybrać ZABIEG URZĄDZENIEM EMSCULPT NEO. Seria zaledwie 4 zabiegów, dzięki połączeniu technologii HIFEM+ i RF wywołuje wzrost mięśni podobny do 12-16 tygodni treningu oporowego! Jak działa urządzenie EMSCULPT NEO ? To proste! Fala radiowa rozbija i niszczy podskórny tłuszcz w procesie termolipolizy, natomiast pole elektromagnetyczne HIFEM+ buduje mięsnie poprzez supramaksymalne skurcze. Urządzenie EMSCULPT NEO oferuje zabiegi dla większej grupy pacjentów, także z BMI do 35.

LASEROWE PODNOSZENIE POWIEK

Często, nie bez powodu słyszymy „oczy są zwierciadłem duszy”, w końcu to właśnie oczy oraz ich okolica informują o naszym wieku i stanie zdrowia. Z biegiem lat, coraz częściej zauważamy, że skóra naszych powiek staje się rozciągnięta, a pod oczami pojawiają się „worki”. Na szczęście z rozwiązaniem tego problemu znów przychodzi medycyna estetyczna i zabieg zwany plastyką powiek. Dzięki plastyce powiek jesteśmy w stanie nie tylko zredukować nadmiar skóry, usunąć ewentualną tkankę tłuszczową, ale także sprawić, że opadające powieki nie są już problemem. Z nadmiarem skóry, która nie rzadko powoduje ograniczenie widoczności doskonale poradzi sobie procedura zabiegowa SmoothEye.

Laserowy lifting powiek FOTONA polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry powiek i okolicy oka od strony zewnętrznej – czyli powierzchni skóry, oraz wewnętrznej – czyli błony śluzowej powieki dolnej, w specjalnym nieablacyjnym trybie laserowym SMOOTH, w wyniku czego dochodzi do natychmiastowego skrócenia wiotkich włókien kolagenowych skóry powiek, a w dłuższym okresie również do ich stopniowej przebudowy i tworzenia nowych zdrowych i silnych włókien.

Warto wspomnieć również o zabiegu FOTONA 4D – nieinwazyjnym liftingu twarzy opierającym się na połączeniu aż czterech procedur zabiegowych w jednej terapii, wykorzystującej działanie dwóch wiązek lasera: Er:Yag oraz Nd:Yag. Połączenie dwóch laserów w czterech etapach laserowego liftingu wpływa na odnowę kolagenu oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych już po jednym zabiegu.

DEPILACJA LASEROWA

Od lat w okresie jesienno – wiosennym, jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest laserowe usuwanie owłosienia. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę czas jaki trzeba poświęcić na jednorazową depilację, koszty maszynek jednorazowych, wosków itp., a do tego wrastające włoski i podrażnioną skórę. Trwała epilacja laserowa jest skuteczną metodą usuwania niechcianych włosków. PODCZAS EPILACJI LASER DIODOWY LINSCAN wysyła wiązkę światła, która po zetknięciu ze skórą poprzez wychwycenie melaniny (jest to pigment, który nadaje kolor naszej skórze i włosom) niszczy włoski znajdujące się w cebulkach. Poprzez pochłonięcie światła lasera, melanina podgrzewa się i całkowicie niszczy włos. Dzięki liniowemu skanowaniu skóry urządzenie zmniejsza do minimum ryzyko poparzenia oraz powikłań pozabiegowych. Do osiągnięcia wymarzonego efektu gładkiej skóry, zabieg należy powtórzyć kilka razy, co wynika z cyklu wzrostu włosa: każdy włos rośnie w innym tempie.


USUWANIE ROZSTĘPÓW

Wskutek gwałtownej zmiany masy ciała: przy odchudzaniu, kiedy przybyło nam kilka kilogramów lub w czasie ciąży, na naszej skórze pojawiają się jasnoróżowe paski. Rozstępy dotykają aż 90 % kobiet i pojawiają się, gdy nasza tkanka łączna rozrywa się wskutek nadmiernego napięcia lub osłabienia skóry, najczęściej na brzuchu, udach, pośladach i piersiach. Czy da się ich pozbyć? Oczywiście!

Najlepiej pracować nad ich zmniejszeniem, kiedy są jeszcze świeże i mają różowy kolor. Te które są starsze, czyli jasnofioletowe lub woskowo białe będą wymagały więcej pracy, ale oczywiście lasery z rodziny FOTONA poradzą sobie z każdym rodzajem rozstępów. Dzięki możliwości generowania większej mocy, procedury przeprowadzane laserem mogą być szybsze i jeszcze bardziej efektywne. Niezrównany poziom energii umożliwia pracę na większym obszarze, co w połączeniu z łatwą w obsłudze głowicą FOTONY umożliwia przeprowadzenie zabiegu przy maksymalnym komforcie. Laser dostosowuje długość i energię impulsu, jednocześnie nie podgrzewając otaczających tkanek, a wbudowana funkcja kontroli zwrotnej impulsu zapewnia, że siła impulsu zawsze odpowiada ustawionym parametrom, dzięki czemu procedura jest w pełni bezpieczna.

MEDYCYNA ESTETYCZNA KIEDYŚ I DZIŚ

Jeszcze kilkanaście lat temu medycyna estetyczna była tematem tabu, często zarezerwowanym jedynie dla najbogatszych. Obecnie jej wszechstronna dostępność sprawia, że każdy może korzystać z jej dobrodziejstw. Dzięki zabiegom i nowoczesnej technologii mamy możliwość w nieinwazyjny sposób i przy maksymalnym poczuciu komfortu uzyskać spektakularne efekty. Gdybyśmy mogli podsumować aktualny trend w medycynie estetycznej, co by to było? Naszym zdaniem to przede wszystkim naturalność i polepszenie swojego komfortu życia poprzez dyskretną i jednocześnie skuteczną poprawę urody.

Za każdym razem, kiedy patrzymy w lustro chcielibyśmy zobaczyć promienną, zdrową i młodą twarz, oraz jędrne ciało – nasze odbicie. Niestety towarzyszące nam na co dzień tempo życia, stres, niezrównoważona dieta, zanieczyszczone powietrze skutecznie nam to utrudniają.

Czas nie działa na naszą korzyść…, ale na szczęście da się go nie tylko zatrzymać, ale nawet cofnąć. Na ratunek nie tylko naszej twarzy, ale i całemu ciału przychodzi medycyna estetyczna. Przez ostatnie dziesięć lat w medycynie estetycznej wiele się zmieniło, nie tylko pod względem urządzeń, stosowanych substancji, technik działania, ale także postrzegania jej jako skutecznego narzędzia walki ze starzeniem się skóry i całego organizmu. Dziś medycyna estetyczna to coś więcej niż doraźne działanie upiększające. To część większej całości profilaktycznych działań opóźniających starzenie. Każdego dnia, coraz więcej ludzi chętnie korzysta z jej dobrodziejstw.

Podsumowanie

Dziś medycyna estetyczna to coś więcej niż doraźne działanie upiększające. To część większej całości profilaktycznych działań opóźniających starzenie. Każdego dnia, coraz więcej ludzi chętnie korzysta z jej dobrodziejstw.

Kontakt
Kontakt

Zainteresowany naszymi urządzeniami?

Wypełnij formularz, a nasi doradcy skontaktują się z Tobą.
Poznaj EMFACE